Yunus Emre Lale Bahçesi'ne Hoşgeldiniz!

Özel Yunus Emre Lalebahçesi Anaokulu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim kurumu olarak kurulmuştur. Okulumuzda 3-6 yaş grubu çocuklar tam gün olarak eğitim almaktadır. Okulumuzda her yaş grubuna ayrı eğitim programları uygulanmaktadır. Çocuklarımızın ilgili gelişim dönemlerinde, temel bilgi, beceri ve alışkanlıkları gözlemlenerek, geliştirilmesi için uygun eğitim stratejileri belirlenmekte ve uygulanmaktadır.

Misyonumuz

Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza Milli ve ahlaki değerlerimizi kazandırarak, Milli ve manevi değerlere saygılı, Ülkesinin seven, İlime ve gelişmeye açık, Hayata dair temel becerilere sahip, Bilgiyi davranışa dönüştürebilen, Konuşarak anlaşabilen çocuklar yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Çocuklarımızın eğlenerek öğreneceği, zihinsel, bedensel, duygusal, sosyal zekâ gelişimini sağlayan, kendilerini ifade etmelerine imkân verip özgüven geliştiren, eğitim etkinlikleri düzenleyip uygun çevre şartlarını oluşturarak eğitim vermektir. Eğitim sürecinde öğrendikleri bilgiyi davranışa dönüştürebilmelerine imkan sağlayacak eğitim faaliyetlerini düzenlemek, sonuçları gözlemlemek, yanlışları düzeltmek ve doğru davranışa ulaşmaktır. Bu süreçte ailelerimiz günlük, haftalık ve aylık olarak öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan rapor ve bültenlerle bilgilendirilecektir. Böylece velilerimiz de çocuklarımızın eğitim sürecini yakından takip edebilecektir.

Müfredat

Anaokulu eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Eğitim Derneği Okul Öncesi Eğitim Programında belirtilen esaslara göre, tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak hazırlanmış, özgün bir programdır. Programımız, ulusal değerlerin yanında uluslararası bir bakış açısı geliştirmeyi amaçlar. Kazanımlar, temaların tüm derslere ve etkinliklere taşınması ile sağlanır. Yapılan etkinlikler öğrenmenin farklı yolları ve bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanır. Öğrencilerimiz soru sorarak, yaparak, eğlenerek, keşfederek öğrenirken bu süreçte etkin rol oynarlar. Programımız, öğrencilerimizin yaş düzeylerine uygun, edinmesi gereken akademik bilgilerin yanı sıra, çevreye saygıyı önemseyen, bireysel ilgileri doğrultusunda deneyimler yaşayabilmesini sağlayan tema içeriklerine sahiptir.

Neden Biz?

Okul Öncesi Eğitimi Değerler Eğitimi Satranç TÜZDER Akıl ve Zeka Oyunları Drama
English Kids Academy At Binme Mutfak Etkinlikleri Karakter Eğitimi Sanat Etkinlikleri

 

Image: